Vamzdžių iš PE 100 ir PE 100-RC jungtys

Tiek vandentiekiui, tiek nuotekoms skirtus vamzdžius iš PE 100 ir PE 100-RC galima jungti keliais būdais: mechaninėmis jungtimis (Ø20 - Ø110), virinamomis jungtimis (Ø20 - Ø400) ir sandūriniu būdu (Ø90 - Ø400).

Vamzdžius dujoms iš HDPE tarpusavyje jungti galima suvirinant jų galus arba naudojant elektra virinamas jungtis.   

Jungiant vamzdžius elektromovinio suvirinimo būdu ir naudojant jungtis (movas, alkūnes, trišakius, perėjimus ar akles), jų inkaravimas nebūtinas. Inkaravimas būtinas naudojant įvairias mišrias jungtis tokias kaip: PE – ketus, PE – plienas ir pan.

Įrengiant tinklus iš PE vamzdžių gali pasitaikyti situacijų, kai sujungti elementus kontaktiniu ar elektromovų suvirinimo būdu yra nepatogu ar tiesiog neįmanoma. Tuo atveju galima naudoti flanšinius sujungimus. naugojant šį jungimo būdą reikia laikytis Lietuvos Respublikoje galiojančių standartų, techninių liudijimų bei gamintojo rekomendacijų. Svarbu, kad flanšinės jungtys būtų uždėtos statmenai vamzdžio ašiai. Naudojamos tarpinės turi būti atitinkamo diametro. Naudojami flanšai turi būti atsparūs tempimui, korozijai.

Jei prie jau veikiančios slėginės linijos reikia prijungti vandentiekio ar nuotekų atšaką, turi būti naudojami specialūs vamzdžio gamintojo rekomenduojami balnai.  

 

 • Pagamintos iš polipropileno kopolimero;
 • tinka vandentiekio ir slėgiminių nuotekų vamzdžiams jungti;
 • paprastai ir greitai montuojamos;
 • tinkamos montuoti tiek tiesant naujus vamzdynus, tiek senų vamzdynų renovacijai;
 • darbo temperatūra: nuo -10 °C iki 45 °C;
 • tinkamos tiek  PE 100,  tiek PE 100-RC vamzdžiams jungti;
 • skirtos mažų skersmenų (Ø20 - Ø110) vamzdžių jungimui;
 • iš karto paruoštos montavimui;
 • atlaiko 16 atmosferų slėgį. 
Susukamos jungtys

Suvirinamos jungtys (movos, redukciniai perėjimai, trišakiai, alkūnės ir aklės)  gaminami su įmontuotais kaitinimo elementais. Suvirinamos jungties vidinėje pusėje yra įtaisyta metalinės spiralės pavidalo viela, kuri, prijungus elektros srovę, veikia kaip kaitinimo elementas. Prieš pradedat suvirinimo darbus ta vamzdžio vieta kuri bus sulydoma, turi būti švariai nuvalyta, neoksiduota. Suvirinimo jungtis turi būti užmaunama ant apdrožto (specialiu gremžtuku ar kita priemone nuimamams labai plonas oksidavęsis plastiko sluoksnis) vamzdžio galo. Tiek suvirinimo metu, tiek ir auštant sujungimo vietai būtina užtikrinti jungiamų dalių stabilumą. Šiuo tikslu gali būti panaudotos specialios sankabos. 
 
Elektra virinamomis jungtimis galima virinti Ø20 - Ø400 mm skersmens vamzdžius iš PE 100 ir PE 100-RC.  
 
Atkreipkite dėmesį: 
 • po suvirinimo indikatoriai turi būti išsikišę ne mažiau kaip 2 mm;
 • atstumas nuo vamzdžio galo iki jungties vidurio negali viršyti gamintojo nustayto;
 • jungčių pritvirtnimo ilgis turi būti ne mažesnis už jungčų gamintojo nustatytą;
 • niekur negali būti ištekėjusios ar išsilydžiusios jungties medžiagos arba išlindusios kaitinimo elementų vietos;
 • vamzdis niekur neturi būti įgriuvęs į virinamos jungties vidų;
 • ištekėjusi į vamzdžio vidų movos medžiaga negali sumažinti vidinio vamzdžio skersmens daugiau kaip 50%;
 • jungtis turi prisilydyti visu savo virinamuoju paviršiumi. Galimų tuštumų plotas vidiniame jungties privirinimo paviršiuje neturi būti didesnis, nei 20% visos jungties privirinimo ploto. 
Pe jungtys

HDPE vamzdžiai gali būti sujungiami virinimo būdu. Suvirinimo vietos turi būti tokio pat ar net didesnio tvirtumo nei pats vamzdis. Vamzdžio atsparumas susidėvėjimui sujungimo vietose turi būti ne mažesnis nei bet kurioje kitoje vamzdžio vietoje. Taisyklingai suvirintą vamzdį galima prilyginti vienam labai ilgam  vamzdžiui. Vamzdis gali būti suvirinamas ant žemės paviršiaus ir tik tada nuleidžiamas į tranšėją.  

Sandūriniu virinimo būdu jungiami tik tie HDPE vamzdžiai, kurių vienodi diametrai, toks pat sienelių storis ir kurie pagaminti iš tos pačio rūšies polietileno. Atliekant sandūros sujungimą reikia naudotis vamzdžių gamintojo rekomenduojama arba jai prilygstančia technika.

Atlikus sandūros suvirinimą vamzdžio išorinėje ir vidinėje pusėje lieka siūlė. Ši siūlė gali būti pašalinama specialiais įrenginiais. Vizualiai apžiūrėjus siūles galima nustatyti ar jos tinkamai sulydytos. Siūlės turi tenkinti šiuos kriterijus:

 • sudūrimo siūlė neturi būti žemiau vamzdžio paviršiaus;
 • pasislinkimas tarp vamzdžių sienelių negali būti didesnis negu 10% vamzdžių sienelės storio. 

Pasislinkimas  gali  būti  matuojamas  pagal  abiejų  vamzdžių  paviršiaus  padėtį vienas kito atžvilgiu. Šis kriterijus taip pat taikomas ir vamzdžių fasoninėms dalims, jungiant jas sandūros sujungimo technologija. 

Pe jungtys

Parašykite mums

Atsakysime kaip įmanoma greičiau

mes jums greit atrašysime
Rašyti žinutę

Katalogai ir sertifikatai

Atsisiuntimai
Naršyti visus atsisiuntimus

Kur įsigyti

Parašykite mums

atsakysime Jums kaip įmanoma greičiau!

El. laiškas
atsakysime Jums kaip įmanoma greičiau