Perteklinis vanduo sklype yra ne problema, o galimybė. Įsidiegę efektyvius lietaus vandens surinkimo ir saugojimo sprendimus nekilnojamojo turto savininkai išvengia vandens daromos žalos, sumažina ne tik savo priklausomybę nuo centralizuotų vandens tiekimo sistemų, bet ir daromą poveikį aplinkai. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip galima, pradedant infiltracija ir baigiant vandens surinkimiu bei pakartotiniu panaudojimu, efektyviai suvaldyti lietaus vandenį.
Vandens sankaupos sklype atsiranda dėl įvairių priežasčių: dirvožemio sudėties, riboto esamos drenažo sistemos pajėgumo, nedidelio atstumo nuo natūralių vandens telkinių ar netinkamos žemėtvarkos. Pavyzdžiui, molingas ar sutankintas dirvožemis nesugeria vandens, kita vertus įdūbose natūraliai kaupiasi jo perteklius. Neįrengus efektyvios drenažo sistemos, stovintis vanduo gali sukelti dirvožemio eroziją, pakenkti pastatų pamatams bei apsunkinti gerbūvio priežiūrą.
Norint efektyviai valdyti lietaus vandenį, drenažo sprendimai turi būti pritaikyti konkretaus sklypo sąlygoms. Kiekvienas žingsnis – pradedant lietaus vandens surinkimu nuo stogų, įvažiavimų ir grindinio, baigiant kontroliuojama vandens infiltracija į gruntą -turi būti kruopščiai suplanuotas. Nestvarbu, koks tikslas: išvengtį potvynių kieme, papildyti gruntinius vandenis ar surinkti vandenį vėliau jį panaudojant laistymui bei kitoms ne maistui skirtoms reikmėms, tinkamai parinkta sistema tarnaus ilgai ir efektyviai bei apsaugos jūsų turtą.
Lietaus vandens valdymo sprendimų yra daug, tačiau vis didesnio populiarumo sulaukia požeminės infiltracijos ir kaupimo talpos. Šio tipo sistemos greitai įrengiamos, išsiskiria dideliu tūriu ir leidžia išsaugoti vertingą teritorijos plotą.
Pagrindiniai požeminių lietaus vandens sistemų privalumai:
Efektyvi apsauga nuo potvynių
Sujungus paviršinį drenažą su požeminėmis talpyklomis, didelis lietaus vandens kiekis greitai nukreipiamas - taip išvengiama galinčių kelti pavojų jo sankaupų. Skirtingai nei viešosios lietaus nuotekų sistemos, vietinės sistemos veikia nepriklausomai, todėl ypač tinka teritorijose, kuriose nėra centralizuoto tinklo arba jis yra perkrautas.
Mažesnės eksploatacinės išlaidos
Surinkto lietaus vandens pakartotinis panaudojimas padės sumažinti ne tik sunaudojamo vandens kiekį, bet ir nuotekų tvarkymo sąskaitas. Atokiose vietovėse šis lietaus vandens valdymo sprendimas yra ekonomiškai naudingesnė alternatyva prisijungimui prie viešojo tinklo. Talpyklose surinktą vandenį galima panaudoti ten, kur jo labiausiai reikia – vejų laistymui, automobilių plovimui ar net tualetų reikmėms.
Efektyvesnis sklypo ploto išnaudojimas
Skirtingai nei antžeminės talpyklos, požeminiai sprendimai neužima paviršiaus ploto, virš jų galima įrengti įvažiavimus, poilsio zonas ar sodus. Tai ypač naudinga mažesniuose sklypuose, kur svarbus kiekvienas kvadratinis metras. Be to, požeminės talpyklos nedarko aplinkos vaizdo ir padeda išsaugoti estetinį sklypo vaizdą.
Tvarus vandens ciklo palaikymas
Požeminės infiltracinės sistemos lietaus vandeniui leidžia natūraliai įsigerti į gruntą, taip papildydamos gruntinio vandens atsargas. Tuo tarpu lietaus vandens surinkimo ir kaupimo talpos sumažina sausrų laikotarpiais atsirandančią vandens trūkumo problemą.
Norint veiksmingai valdyti lietaus vandenį, neužtenka vien jį surinkti ir kaupti. Lietaus vandens valdymo sprendimai vandenį išvalo ir optimizuoja jo pakartotinį panaudojimą ar infiltraciją į gruntą. Vandens nukreipimo, filtravimo ir saugojimo būdai atlieka svarbų vaidmenį palaikant sistemos efektyvų ir tvarų veikimą.
Nuo pastatų stogų ir kietųjų paviršių latakais ir lietvamzdžiais, o taip pat ir požeminio drenažo vamzdžiais, surinktas lietaus vanduo nukreipiamas į lietaus kanalizacijos vamzdžius, prijungtus prie šulinio-sėsdintuvo.
Šulinys-sėsdintuvas yra labai svarbus sistemos elementas, nes apsaugo ją nuo teršalų, tokių kaip smėlis ar lapai, patekimo. Išvalytas vanduo iš šulinio teka į požeminę talpą. Pipelife talpos yra modulinės, sudarytos iš atskirų elementų, todėl lengvai pritaikomos bet kokio dydžio objektams.
Jei sklypo savininkas pageidauja surinkti bei pakartotinai naudoti lietaus vandenį, talpykla papildomai apvyniojama geomembrana, kuri talpą padaro hermetiška ir tinkama ilgalaikiam vandens saugojimui.
Įrengus siurblius ir vamzdynus, vandens talpyklą galima prijungti prie pastato vandens tiekimo sistemos arba, pavyzdžiui, prie vejos, sodo ar daržo laistymo sistemos. Papildomai įrengus mechaninius ir anglies filtrus, vandenį galima naudoti skalbimui ar tualetų nuleidimui.
Pipelife gaminamos lietaus vandens valdymo sistemos atitinka visus saugos standartus, o kiekviena sistema projektuojama laikantis DWA A-138, ISSO 70-1 ir ATV A-117 techninių gairių.
Remdamasi pastatų savininkų, pramonės specialistų ir partnerių atsiliepimais, Pipelife sukūrė požeminę lietaus vandens surinkimo, kaupimo ir infiltracijos sistemą iš Stormbox modulių, kuri yra pagrindinis lietaus vandens valdymo sprendimų komponentas.
Pagamintos iš išskirtinai tvirto polipropileno, sistemos iš Stormbox modulių pritaikomos pačių įvairiausių dydžių ir formų sklypams. Siekdama tiekti optimalius sprendimus, Pipelife siūlo technines bei projektavimo konsultacijas.
Sutaupyta erdvė – dėl didelės modulių naudingos talpos (iki 95,5 %) vandens saugojimui skirtas plotas išnaudojamas maksimaliai.
Greitas ir paprastas montavimas – lengvos konstrukcijos ir modulinės sistemos dėka įrengimo darbai atleikami greitai. Stormbox II moduliai gaminami su integruotomis jungtimis, todėl montavimo laikas dar labiau sutrumpėja.
Lankstumas – modulinės konstrukcijos dėka, Pipelife lietaus vandens valdymo sistemos lengvai pritaikomos konkretiems poreikiams. Be to, talpos iš Stormbox modulių nesudėtingai integruojamos su kitais komponentais, pavyzdžiui, lietaus vandens valymo ir filtravimo sistemomis.
Kad lietaus vandens valdymas būtų dar paprastesnis, Pipelife sistemose galima įrengti automatinį siurblio valdymą ir vandens stebėjimo funkciją. Įdiegus šias sistemas, vartotojas gali nustatyti pageidaujamą minimalų ir maksimalų vandens lygį, o siurblys automatiškai prisitaiko ir nukreipia surinktą lietaus vandenį norimam tikslui.
Privačių namų savininkai didelio tikslumo valdiklių, specialiai sukurtų paprastoms ar vidutinio sudėtingumo automatikos užduotims vykdyti pagalba, gali nuotoliniu būdu valdyti siurblio veikimą. Sistemos veikimo ir vandens lygio pranešimai gaunami realiu laiku, todėl vartotojas turi daugiau kontrolės, o pakartotinis lietaus vandens panaudojimas tampa dar paprastesniu.
Pradedant apsauga nuo potvynių ir baigiant vandens tausojimu – lietaus vandens sprendimai atlieka itin svarbų vaidmenį šiuolaikiniame nekilnojamojo turto valdyme.
Pipelife lietaus vandens valdymo sistemos pritaikomos individualiems poreikiams, veikia efektyviai ir yra patikimos. Įsirengę šiuolaikines lietaus vandens surinkimo, infiltravimo ir/arba pakartotinio panaudojimo sistemas, nekilnojamojo turto savininkai apsaugo savo namus nuo ekstremalių oro sąlygų keliamų pavojų – lietaus vanduo jiems tampa ne problema, o vertingu ištekliu.
Atsakysime kaip įmanoma greičiau
El. laiškas