PE vamzdžių tarnavimo laikas

Ilgas tarnavimo laikas reikšmingas ne tik dėl ekonominių priežasčių, bet ir aplinkosaugai. TEPPFA ir PE100+ išleido dokumentą, patvirtinantį, kad viensluoksnių vamzdžiai iš PE, skirtų vandentiekio ir dujotiekio tinklams tiesti, tarnavimo laikas yra ne mažesnis nei 100 metų. 

Viensluoksnių vamzdžių sistemos iš PE turi ne vieną privalumą - tai patikimumas, atsparumas ir paprastas montavimas. Tačiau viena įspūdingiausių jų savybių yra tvarumas.

Gyvavimo ciklo įvertinimas 

Gyvavimo ciklo įvertinimas (The Life Cycle Assessment (LCA)) yra standartizuotas skirtingų medžiagų poveikio aplinkai įvertinimas, nurodantis,  kokį poveikį aplinkai turi produktas per visą savo gyvavimo ciklą pradedant žaliavų gavyba, baigiant perdirbimu. 

Tarnavimo laikas - vienas esminių tvarumo aspektų 

Gyvavimo ciklo įvertinimas apima ir produkto tarnavimo laiką. Polietilenas išrastas XX amžiaus 6-ojo dešimtmečio pradžioje. Tai iš kur gi mes žinome, kad PE vamzdžių tarnavimo laikas yra daugiau nei 100 metų? 

  • Moksliniai tyrimai
  • Ekstrapoliaciniai skaičiavimai
  • Atkastų vamzdynų vertinimas 

Europos plastikinių vamzdynų asociacija TEPPFA ir PE100+ išleido dokumentą, kuriame pateikta slėgiminių vamzdžių iš PE projektavimo pagrindų, standartų, normų ir realaus tarnavimo laiko pavyzdžių santrauka. Didžiosios dalies pirmosios kartos PE vamzdžių tarnavimo laikas yra 50 - 70 metų, o kai kurie jų vis dar naudojami. Nuo pirmųjų slėgiminių PE vamzdžių montavimo praėjo ne vienas dešimtmetis. Buvo atlikta daugybė bandymų, skaičiavimų ir patobulinimų, todėl dabar galime drąsiai teigti, kad šiuolaikinių viensluoksnių slėgiminių vamzdynų tarnavimo laikas yra ne mažesnis nei 100 metų. 

Jei turėsime galvoje, kad PE vamzdžius galima perdirbti keletą kartų, tuomet medžiagos gyvavimo ciklas pailgėja iki kelių šimtmečių. Bet tai jau kita istorija. 

Ārējā ūdensapgāde
PE-dujos

Parašykite mums

Atsakysime kaip įmanoma greičiau

mes jums greit atrašysime
Rašyti žinutę

Katalogai ir sertifikatai

Atsisiuntimai
Naršyti visus atsisiuntimus

Kur įsigyti

Parašykite mums

atsakysime Jums kaip įmanoma greičiau!

El. laiškas
atsakysime Jums kaip įmanoma greičiau