Gelbėjame nykstančias žuvis Suomijoje

2019 metų rugpjūčio mėnesį Suomijoje šalies mastu vyko "K-Fishways" iniciatyva, skirta nykstančių migruojančių žuvų populiacijoms išsaugoti ir padidinti. Savanorišką renginį, kurio siekis palengvinti upėtakių migraciją Ylösjoki upe, organizavo WWF Finland, K Group bei vietinė vandens ir oro apsaugos asociacija. Pipelife savo ruožtu prisidėjo prie migracijai tinkamos kelio pralaidos diegimo. 

Suvienijom jėgas, kad išsaugotume nykstančias migruojančių žuvų populiacijas

Daugybėje Suomijos upelių yra tūkstančiai tiek natūraliai susidariusių, tiek žmogaus sukurtų kliūčių, neleidžiančių migruojančioms žuvims plaukti prieš srovę į nerštavietes. Todėl žuvų populiacija per paskutinius keletą dešimtmečių drastiškai sumažėjo, o migruojančios žuvys tapo nykstančiomis rūšimis. Dėka tokių iniciatyvų kaip "K-Fishways" situacija po truputį gerėja. Vien tik 2019-aisiais metais buvo suorganizuota 201 talka, kuriose savanoriai apsiginklavę kastuvais valė upelius ir atstatė nerštavietes.   

Komandinio darbo sukurta inovacija

Senos betoninės pralaidos Ylösjoki upėje ilgą laiką trukdė upėtakiams migruoti į neršimo vietas. Prisijungusi prie "K-Fishway" iniacityvos, Pipelife Suomijoje pasiūlė novatorišką sprendimą - suprojektavo žuvims pritaikytą didžiulę pralaidą, simuliuojančią natūralią upės tėkmę. "Glaudžiai bendradarbiaudami su WWF ekspertu Manu Vihtonen suprojektavome naują pralaidą. Jos dugnas buvo modifikuotas taip, kad imituotų natūralią upės tėkmę", sako Pipelife gamyklos Keravoje Talokaivo pardavimų inžinierius Heikki Vihtonen.   

Tai pirmoji tokio tipo pagal užsakymą pagaminta pralaida. Ji pagaminta iš polietileno (PE) - ypač patvarios ir perdirbamos medžiagos. Vamzdžio ilgis - 10 metrų, o skersmuo - daugiau nei 2 metrai.  

Pipelife ir Onninen šiam tikslui pralaidą paaukojo. 

Aplinkosaugos atsakomybė

"Įmonės vis dažniau įsitraukia padėdamos spręsti su aplinkosauga susijusias problemas. Ši inovatyvi pralaida yra puikus tokio bendradarbiavimo pavyzdys. Esu tikras, kad upėtakiai dėkingi! ", sako Juuso Lautiainen. WWF Finland's Partnership vadovas. 

 "Džiaugiamės galėję patiekti specialiai žuvims pritaikytą pralaidą. Tikimės, kad šiuo pavyzdžiu paseks ir kitos kelių priežiūros bei aplinkosaugos organizacijos. Mes mielai ir toliau bendradarbiausime", sako Onninen produktų grupės vadovas Jani Kakko ir Talokaivo pardavimų inžinierius Heikki Vihtonenas.   

"Kalbant apie aplinkosaugą, Suomijoje prioritetas teikiamas vandens telkinių apsaugai. O žvejyba jau daugelį metų  yra vienas svarbiausių mano šeimos hobių", sako Vihtonen ir tęsia: "buvau sužavėtas, kai mūsų CEO Kimmo Kedonpää pristatė šią pralaidos idėją. Apima labai geras jausmas, kai gali prisidėti prie gamtos atstatymo".  

Brown Trout
K-Fishways Pipelife Donation
K-Fishways Pipelife Donation
K-Fishways Pipelife Donation
K-Fishways Pipelife Donation

Parašykite mums

Atsakysime kaip įmanoma greičiau

mes jums greit atrašysime
Rašyti žinutę

Katalogai ir sertifikatai

Atsisiuntimai
Naršyti visus atsisiuntimus

Kur įsigyti

Parašykite mums

atsakysime Jums kaip įmanoma greičiau!

El. laiškas
atsakysime Jums kaip įmanoma greičiau